Przesiewacze wibracyjne


Przesiewacze znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłowych np. materiały budowlane, kruszywa, hutnictwo, chemia, przemysł spożywczy czy recykling.

Wykorzystanie tego typu urządzeń przyczynia się do zmodernizowania pracy poprzez dokładne i precyzyjne dzielenie materiałów oraz ich przydział do wcześniej wyznaczonych miejsc. Odpowiednio dobrany podajnik oznacza oszczędność czasu i materiału, ponieważ poprawne dysponowanie nim ogranicza konieczność dodatkowych prac korygujących, lub nawet strat wywołanych nieodpowiednim
załadunkiem

Przesiewacz wibracyjny
Przesiewacz wibracyjny


Przesiewacze wibracyjne służą do przesiewania frakcji:

  • drobnoziarnistych
  • średnioziarnistych
  • gruboziarnistych.

Dostarczamy zarówno instalacje przesiewające, jak również samodzielne przesiewacze dla sypkich i wilgotnych produktów. Poniżej zaprezentujemy przesiewacz służący do wysoko efektywnego przesiewania materiałów trudno przesiewanych, wilgotnych, zbrylających, powodujących zalepianie sit. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach występuje możliwość zastąpienie procesu przesiewania na mokro – przesiewaczem FLIP-FLOW (FLIP FLOP) – eliminując obwód wodny, co jest mniej inwazyjnym rozwiązaniem dla niektórych przedsiębiorców. Dzięki zastosowaniu systemu podwójnego podbijania sit FLIP FLOP materiał przesiewany jest efektywniej, wydajniej i co ważne nie powoduje efektu zaklejania się sit.

Dzięki szerokiemu spektrum oferowanych przez nas maszyn oraz opcją wyposażenia, istnieje możliwość doboru przesiewacza do konkretnych wymagań Klienta lub zaprojektowanie nowego przesiewacza, który mógłby zastąpić bezpośrednio starą maszynę bez konieczności przeróbki struktur stalowych lub zsypów. Dlatego też w naszych przesiewaczach istnieje możliwość wyboru rodzaju ruchu, kształtu pokładu oraz kąta pochylenia przesiewacza w zależności od występujących wymagań.
Dzięki modułowej budowie i odpowiednio zastosowanej technologii montaż i demontaż naszych maszyny jest znacznie prostszy oraz umożliwia montaż maszyny w miejscach trudno dostępnych. Stosując odpowiednie technologie zwiększyliśmy znacząco wytrzymałość przesiewaczy ponieważ wyeliminowano naprężenia powstające podczas spawania.
To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednio skonstruowanemu zasypowi materiał jest łagodnie podawany na przesiewacze co znacznie zwiększa żywotność sit, struktur przesiewaczy oraz zwiększona jest sprawność procesu technologicznego. Dlatego też oprócz budowy przesiewaczy pod konkretne wymagania Klienta zaprojektujemy transport międzyoperacyjny w celu zasilenia przesiewacza produktem i odebrania produktu przesianego. Oznacza to, że przesiewacze mogą zostać jednym z elementów linii produkcyjnej w całości zaprojektowanej przez naszą firmę.

Przesiewacze wibracyjne produkowane są w wersjach jedno, dwu, trzy i cztero pokładowych, w jednym przebiegu mogą podzielić produkt nawet na 5 różnych frakcji bądź odpylić i wyeliminować nadziarno.

Naszą firmę cechuje dążenie do osiągnięcia jak najlepszej jakości, dlatego każde urządzenie jest tworzone wyłącznie z najlepszych dostępnych materiałów, oraz za pomocą zaawansowanych technologii, spełniając światowe standardy. Przesiewacz wibracyjny jako urządzenie poddawane stałym wstrząsom musi wyróżniać się odporną na drgania konstrukcją i na to również zwracamy szczególną uwagę.


Do największych zalet naszych przesiewaczy zaliczamy:

  • wysoką niezawodność
  • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
  • bardzo wysoką wydajność
  • łatwą i szybką wymianę części zamiennych
  • łatwą obsługę, oraz utrzymanie.

Firma AZTECO zapewnia serwis gwarancyjny, oraz pogwarancyjny. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą naszej firmy i chcecie dowiedzieć się więcej na temat przesiewaczy zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą e mail.