Podajniki wibracyjne

Jak działa podajnik?

Najprościej mówiąc, podajnik pozycjonuje i orientuje materiał do stanowisk roboczych, wykorzystując jego bezwładność. Urządzenie emituje drgania i wprawia nimi w ruch umieszczone na zasobniku elementy.

Oferowane przez nas podajniki wibracyjne są nieodłącznym elementem maszyn znajdujących się w naszej bogatej ofercie urządzeń własnej produkcji, która pozwala nam w pełni zaspokoić szerokie spektrum osiągnięć związanych z naszą działalnością, odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.

Zastosowanie podajników wibracyjnych w naszych urządzeniach jest niezbędne, ponieważ np. podajnik wibracyjny liniowy umożliwia transportowanie produktów do opakowania. Bardzo popularne są podajniki wibracyjne, które służą do transportu materiałów sypkich, urządzenia odbierające produkt (np. z silosu) z określoną wydajnością. To właśnie ten rodzaj podajników jest często kluczowym elementem linii produkcyjnych, gdzie są wykorzystywane np. do utomatycznego podawania części lub materiału transportującego, mają one bardzo wiele zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Obecnie wykorzystuje się je nie tylko w przemyśle wydobywczym, ale też spożywczym, chemicznym, przetwórczym, a nawet w recyklingu. Ogromną zaletą prostoty tego rozwiązania jest jego wysoka niezawodność i długa żywotność.

Oprócz funkcji transportowej przenośnik wibracyjny może służyć do wstępnej klasyfikacji materiału, jego odwodnienia, ukierunkowania, nawilżania, chłodzenia, ogrzewania itp. Wyposażone są w wibratory o różnej częstotliwość drgań, co pozwala na dogodne dobranie prędkości podawania. W zależności od sytuacji zabudowy mogą być wykonywane z napędem dolnym, górnym lub bocznym w wersji podpartej lub podwieszonej.

Przenośniki wibracyjne produkowane są o różnych szerokościach, średnicach i długościach, które indywidualnie ustalane są z Klientem. Podajniki wibracyjne mogą być wykonywane ze stali węglowej jak i kwasoodpornej oraz na życzenie Klienta mogą być wykonane w wersji otwartej lub zamkniętej. Szczególnie polecane są do transportu materiałów silnie ścierających, oraz tam gdzie wymagana jest hermetyzacja drogi transportowej.

Podajniki wibracyjne mogą mieć różną budowę: cylindryczną, stożkową czy liniową.

Projektowane przez nas podajniki cechują się wysoką niezawodnością, ale też niepowtarzalnością. Co ważne, nasze produkty testujemy w dobowym cyklu, w warunkach zbliżonych do tych, w jakich będą pracować na linii produkcyjnej.

Chętnie odpowiemy na zadane przez Państwa pytania oraz pomożemy w doborze jak najbardziej optymalnych parametrów urządzenia. Zapraszamy do kontaktu.